Bodrum’da Otizm Farkındalık Günü etkinliği

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı tarafından Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün desteğiyle Turgutreis vakıf bahçesinde düzenlenen etkinlikte, yenilenen vakıf bahçesinin açılışı yapıldı ve fide dikimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Numan Balaban, vakfın yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal İşler Daire Başkanlığı Bodrum Birimi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Bodrum Birimi’nin de arasında olduğu protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, veliler, bağışçılar, gönüllüler ve öğrenciler katıldı.

Yenilenen bahçeyi vakfa kazandırdığı için yetkililere teşekkür eden Balaban, “2002’den bu yana da Turgutreis’teki vakıf ana binasında özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veriyoruz. Sizlerin destekleriyle bugün bu çalışmaları yerine getiriyor ve bu hizmetleri sağlıyoruz. Bugün buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik, destekçilere plaket ve teşekkür belgelerinin verilmesi ve ata tohumu ekimiyle devam ederken; vakıf gönüllüsü ve müzik öğretmeni Tuğba Çetin ve Limon Müzik etkinlikte sahne aldı.