Bodrum’da kurtarılan yaban domuzu Ceyar her gün bakımevini ziyaret ediyor

Bir yıl önce Bodrum’da belediye ekipleri tarafından kurtarılan ve petbulans şoförü Murat Bayatkaya’nın “Ceyar” ismini verdiği yaralı yaban domuzu, her gün tedavi olduğu bakımevini ziyaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl Muğla’nın Bodrum ilçesinde Torba Sahili’nde vatandaşların yaralı bir domuz bulduklarını belediye ekiplerine ihbar etmesi üzerine Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü güçlükle yürüyen domuzu hayvanlar için kullandığı “petbulans” ile Bodrum Belediyesi Geçici Sokak Hayvanları Bakımevi’ne götürdü. Burada tedavi gördüğü süre boyunca petbulans şoförü Murat Bayatkaya yaralı domuzla ilgilendi ve domuza “Ceyar” ismini verdi.

Tedavisi bittikten sonra doğal yaşam alanına bırakılan Ceyar, Torba’daki bakımevine yemek için gelmeyi alışkanlık haline getirdi. Ceyar, her gün geldiği bakımevinde belediye personeli tarafından beslendikten sonra ormanlık alana geri dönüyor.

“BİZ DE SENİ SEVİYORUZ UFAKLIK”

Bodrum Belediyesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Ceyar’ın beslendiği anları paylaştı ve şunları söyledi: “Sevimli dostumuz Ceyar ile tanışın. Geçtiğimiz sene tedavisini gerçekleştirip yaşam alanına bıraktığımız sevimli dostumuz Ceyar, o günden beri düzenli olarak bakımevimizi ziyarete gelerek misafirimiz oluyor. Biz de seni seviyoruz ufaklık. Her gün bakımevine gelen Ceyar’ı belediye personeli elleriyle besliyor.”