Bodrum’da kıyıya kaçak hafriyat döken firma hakkında soruşturma başlatıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde denize dökülen kaçak hafriyat inşaat firması tarafından temizleniyor. Konuyla ilgili, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından firma hakkında çevreyi kirlettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Küçükbük Mahallesi Kızılburun mevkiinde bir inşaat firması tarafından kıyıya ve denize dökülen kaçak dolgu, iş makineleri ve kamyonlarla toplanmaya başlandı. İnşaat firması tarafından yapılan çalışma ve temizliğin birkaç hafta sürmesi bekleniyor.

Bodrum Belediyesi ekipleri bu süreçte alanda rutin kontrol ve denetim gerçekleştiriyor. Konuyla ilgili, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca firma hakkında çevreyi kirlettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Güney Şirin ve Kent Konseyi Atık Ayrıştırma ve Geri Dönüşüm Çalışma Grubu Eş Sözcüsü Nihat Koyuncu Bodrum’da deniz kenarında devam eden bir inşaat çalışmasından çıkan inşaat atıklarının kıyıya ve denize kaçak bir şekilde döküldüğünü kayıt altına almıştı.

İhbar üzerine Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Firmanın çalışması zabıta ekiplerinin müdahalesiyle durduruldu ve firmaya 30 bin liralık para cezası kesildi. Söz konusu alan eski haline dönüştürülene kadar firmanın çalışma izinleri de iptal edildi.