Bodrum’da Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği sürüyor

Bodrum Belediyesi, doğayı korumak ve kamusal alanların işgalini önlemek amacıyla başlattığı “Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği”ni sürdürdüğünü açıkladı

Bodrum Belediyesi, Bodrum’un doğasını korumak amacıyla Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği’ni sürdürdüğünü açıkladı. Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre son üç ay içinde 47 yapı hakkında yıkım kararı işlemi uygulandı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte belediyeye yapılan ihbar ve şikayetlerde de artış olduğuna dikkat çekekti. Aras, belediye ekiplerinin yanı sıra vatandaştan gelen ihbarların da titizlikle takip edildiğini söyledi.

“BAZI KESİMLERDEKİ İMAR AFFI BEKLENTİSİNİN DAYANAĞI YOK”

Sadece son üç ayda 165 inşaatın kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendiğini açıklayan Aras şunları söyledi: “Bazı kesimlerde anlamsız bir şekilde imar affı beklentisi var ama bu beklentinin bir dayanağı yok. Bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler de böyle bir beklentiyi doğrulayacak gelişme olmadığı ve olmayacağı yönünde. Ancak insanlar kaçak inşaat yapmayı sürdürüyor ve son dönemde bu kaçak yapılaşmada önemli oranda bir artış görülüyor.”

“DOĞANIN KORUNMASININ YANI SIRA KAMUSAL ALANLARIN İŞGALİNİ ENGELLİYORUZ”

Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin aktif bir şekilde denetimlerini sürdürdüğünü ifade eden Aras, “Çalışmalarımız kapsamında, doğanın korunmasının yanı sıra kamusal alanların işgaline de asla müsaade etmiyoruz. Bölgemizde yıkım kararları çıkan, kaçak ve izinsiz tüm uygulamalara hiçbir ayrım yapılmaksızın müdahale ediliyor.” dedi.