Bodrum’da dört yılda 796 kaçak yapının yıkıldığı açıklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, dört yılda 796 kaçak yapının yıkıldığı ve 4 bin 84 yapının da mühürlendiği açıklandı.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 2019 yılından bu yana ilçe genelinde yürütülen kaçak yapılaşma ile mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İlçede dört yılda 796 yapı yıkılırken, 4 bin 84 yapının da mühürlendiği belirtildi.

Yasal süreçleri tamamlanan kaçak yapıların belirlenen plan dahilinde yıkıldığı bildirilirken, tebligatlara uyan çok sayıda mal sahibinin ise yıkımı kendisinin yaptığı dile getirildi.

Kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek için belediyenin son olarak ilçedeki beton firmalarına “ruhsat alınmayan inşaatlara beton verilmemesi” konusunda tebliğde bulunduğu açıklandı.

“YAŞANAN TAHRİFATI ENGELLEMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek için çalışmaların kararlılıkla süreceğini söyleyen ve Bodrum’da son bir yılda imar affı beklentisiyle kaçak yapılaşmanın arttığına dikkati çeken Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Yaşanan tahrifatı engellemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca doğal karakteri korunacak ve tarımsal alanların yasa dışı parsellenerek kooperatif hissesi şeklinde satışıyla kaçak yapılaşma teşvik edilmektedir. Belediye olarak mevcut yasalar çerçevesinde, Bodrum için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.