Bodrum’da Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü kutlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Belediye Meydanı’ndaki ilk törende Atatürk büstüne çelenklerin bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören, askerlerin saygı atışı ile sona erdi.

Herodot Kültür Merkezi’ndeki program ise; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitler ve 6 Şubat’taki depremde yaşamını yitiren yurttaşlar için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi.

ÇANAKKALE OYUNU SAHNELENDİ

Emir Kutay Erkan adlı öğrencinin ‘Çanakkale Geçilmez’ şiirini okuması ile devam eden programda ‘Ruhumuzda Var’ adlı slayt izlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı, Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ‘Çanakkale’ oyununun sahnelenmesi ile son buldu.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına; Muğla Vali Yardımcısı Murat Sarı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç, Garnizon Komutanı Personel Albay Ertan Benli, Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Berber, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, şehit aileleri ve yurttaşlar katıldı.