Bodrum Belediyesi’nden ‘dolmuşa alınmayan işçi’ açıklaması

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da kıyafetleri kirli olduğu için dolmuşa alınmak istenmeyen inşaat işçisiyle ilgili açıklama yaptı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bir dolmuş şoförü inşaat işçisini kıyafetleri kirli olduğu için dolmuşa almak istemedi ve dolmuşta yurttaşların da dahil olduğu bir tartışma yaşandı.

Şoför’ün “Sen bu elbiseyle, bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın. Oturamazsın” sözlerine dolmuştakilerin tepkisinin yanı sıra sosyal medyadan da büyük tepki geldi. Bodrum Belediyesi de olayla ilgili bir açıklama yaptı.

“O ELBİSEYLE, O PANTOLONLA, O KOLTUĞA OTURACAK”

Belediye’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “O elbiseyle, o pantolonla, o koltuğa oturacak. Kentimizde faaliyet gösteren özel toplu taşıma aracında sürücü tarafından emekçimize gösterilen davranışı asla kabul etmiyoruz. Söz konusu araç ve sürücü Belediye’miz ve Muğla Büyükşehir Belediye’miz bünyesinde bulunmamakla beraber Muğla Büyükşehir Belediye’miz denetim yetkisi dahilinde sürücünün Şoför Kartı’nı iptal etmiş ve kişi hakkında idari işlem başlatmıştır.

Emeğin en yüce değer olduğunu hatırlatır, Bodrum’da her emekçinin iş elbisesiyle seyahat özgürlüğü olduğunu önemle belirtmek isteriz” ifadeleri kullanıldı.