Bodrum Belediyesi, tüm eğlence etkinliklerini iptal ederek, bütçesini depremzedelere ayırma kararı aldı

Bodrum Belediyesi, düzenleyicisi veya destekçisi olduğu her türlü festival ve eğlence etkinliğini iptal ederek, bu bütçeyi depremzedelere ayırma kararı verdi.

Bodrum Belediyesi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; düzenleyicisi veya destekçisi olduğu her türlü festival ve eğlence etkinliğini iptal ederek, bu bütçeyi depremzedelerin ihtiyaçlarına ayırmayla karar verdiğini belirtti.

Belediye yaptığı açıklamayı, “Hatay’da sessizliğe mahkum olan okulunda piyano çalarak umudun sesi olan bir müzik öğretmeninin paylaşımı eşliğinde” gerçekleştirdi.

Ülkenin yaşadığı depreme dikkat çeken Belediye, “Düzenleyicisi veya destekçisi olduğumuz her türlü festival ve eğlence etkinliğini iptal ederek, bu faaliyetlere ayırdığımız bütçeyi, deprem mağduru vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına tahsis etme kararı aldık” açıklaması yaptı.

Bu kararın anlayışla karşılanacağına inandığını belirten Belediye, “Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” diyerek paylaşıma son verdi.