Bodrum Belediyesi polis operasyonu hakkında açıklama yaptı

Polis ekiplerinin Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yaptığı incelemesine dair belediyenin yaptığı açıklamada “Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” dendi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü Bodrum Grup Amirliği ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde savcılığın talebi ile imar usulsüzlükleri iddiası üzerine inceleme başlatıldı. Savcılığın talebi üzerine akşam saatlerinde belediye binasına gelen ekiplerin incelemesi yaklaşık 8 saat sürdü. Ekiplerin, İmar Müdürlüğü içerisinde evrak incelemeleri yaptığı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da polislerin aramasına eşlik ettiği öğrenildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna yansıyan hususlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edilmektedir. Konuya ilişkin gözaltına alınan bir personel ya da yönetici bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmekte olup yapılan bütün iş ve işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır” denildi.

AHMET ARAS’TAN AÇIKLAMA: “52 YILLIK HAYAT DEFTERİMİN TEK BİR SAYFASINDA TEK BİR LEKE OLMAMASININ GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE, BAŞLATILAN BU İNCELEMEYE EŞLİK EDİYORUM

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hayatında leke olmamasından kaynaklanan gönül rahatlığıyla incelemelere eşlik ettiğini ve yaşananlardan dolayı istemeden Bodrumlulara yaşatılan üzüntü nedeniyle özür dilediğini söyledi:

“Değerli Bodrumlular ve kalplerinde Bodrum sevgisi olanlar, hepinize iyi aksamlar. Bodrum Belediyesi’nde 11 yıl önce yaşandığında çok üzüldüğüm polis incelemesi, o günden 11 yıl sonra bugün, bir defa daha yasandı. 52 yıllık hayat defterimin tek bir sayfasında tek bir leke olmamasının gönül rahatlığı içinde, başlatılan bu incelemeye eşlik ediyorum ve mesai arkadaşlarımın arasında da yanlış̧ yola sapan olmadığına yürekten inanıyorum. Olduğunun tespiti halinde ise hukuk gerekeni yapacaktır ve geride, 145 yıllık bir belediyede yaşanılan bugünün, üzüntüsü kalacaktır. Dolayısıyla tespit edilen bir olay olsun veya olmasın, öncelikle bizim yasadığımız ve istemeden sizlere de yasattığımız bu üzüntü nedeniyle, özür dilerim.”

“HER KURUMDA OLABİLECEK BİR ŞİKAYETİ VE SONRASINDAKİ YASAL İNCELEMEYİ FIRSAT BİLEREK KALPSİZLİKTE SINIR TANIMAYANLARA DA BİR ÇİFT SÖZÜM VAR…”

Aras bugün yaptığı bir diğer açıklamada ise şunlardı belirtti:

“Değerli Bodrumlular, hepinize günaydın. 3 yıl önce partimin ve sizlerin güveniyle başladığım Belediye Başkanlığı görevimin her gününde, bana güvendiğiniz kadar güvendiğim mesai arkadaşlarımla birlikte; doğduğum, büyüdüğüm Bodrum için çalışmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duydum, duyuyorum. Günümüzden 154 yıl önce Türkiye’nin ilk belediyesi olarak kurulan İstanbul Belediyesi’nin kuruluşundan sadece 9 yıl sonra kurulan ve bugün ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Bodrum Belediyesi, 145 yıllık tarihi boyunca ve bugün, birbirinden değerli insanların birlikteliği olarak var olmuştur, olmaktadır.

Kısıtlı yetkiler ve imkanlarla, 650 milyon metrekare büyüklüğündeki devasa bir alanın her köşesine hizmet verebilmek için büyük fedakarlıklarla çalışarak Bodrum’un yükünü sırtlarında taşıyan bu değerli insanlar, Bodrum Belediyesi’nin en büyük farkı ve gurur kaynağıdır. Böylesine köklü bir kurumun, böylesine değerli bir ailenin ve en büyük gücümüz olan siz değerli Bodrum Halkının Başkanı olmaktan, gurur duyuyorum.

Hayatın akışı içinde her zaman, her kurumda olabilecek bir şikayeti ve sonrasındaki yasal incelemeyi fırsat bilerek kalpsizlikte sınır tanımayanlara da bir çift sözüm var. Bizim yolumuz, ülkesini yoktan var eden bir liderin yolu. Bu onurlu yoldan çıkan, Bodrum Belediyesi’nin kapısından içeri giremez. Bunu bir yere yazın ve asla unutmayın.”