Bir öğrencinin babaannesinin müdür yardımcısını darp ettiği iddia edildi

Muğla’nın Datça ilçesindeki bir okulda görev yapan müdür yardımcısı, öğrencisinin yakını tarafından darp edildiğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Muğla’nın Datça ilçesinde yer alan Yılmazlar Ortaokulu’nda disiplin cezası alan bir öğrencinin babaannesi H.G, torununun disiplin cezası almasından sorumlu tuttuğu öğretmen ve okul yönetimiyle tartıştı.

Babaanne H.G’nin kendisine hakaret ederek, tokat attığını öne süren Müdür Yardımcısı Sedat Boğatemur, Datça Devlet Hastanesi’nden darp raporu alarak 59 yaşındaki H.G’den şikayetçi oldu.

“CAYDIRICI NİTELİKTE YASAL BİR DÜZENLEME ACİLEN YAPILMALIDIR”

Olaya tepki göstermek adına ilgili okul önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Muğla Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Önder Uçak, öğretmenlerin şiddet haberlerine konu olmaması gerektiğini ifade ederek, “Öğretmene yapılan şiddete ilişkin caydırıcı nitelikte yasal bir düzenleme acilen yapılmalıdır. Disiplin yönetmeliklerindeki yetersizlikler giderilerek öğretmene verilen değer hususunda veli bilinçlendirme çalışmaları yapılmalıdır. Okullardaki güvenlik önlemleri artırılmalı, bu tür saldırılara karışanların kamu hizmetlerinden faydalanmalarına yönelik kısıtlamalar getirilmelidir. Bu vesileyle öğretmenlerimize yapılan şiddet olaylarını bir kez daha kınıyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi.