Bir kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavganın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Muğla’nın Ula ilçesinde bir kişinin ölümüne sebep olan silahlı kavgaya ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka Mahallesi’nde aralarında husumet bulunduğu iddia edilen B.H. (39) ile Özcan Emreoğlu (44) ve A.E. (42) bir restoran önünde karşılaştı. Otomobilinden inen B.H’nin silahla ateş ettiği Özcan Emreoğlu, A.E. ve kurşun isabet eden restoran çalışanı Z.Ç. (53) yaralandı.

Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan yaralılardan Özcan Emreoğlu hayatını kaybetti.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Olay anının güvenlik kamerası görüntülerinde ise, Akyaka Mahallesi’nde bir restoran önünde başlayan kavganın kısa sürede büyümesi ve zanlı ile yaralanan kişilerin kavga ettiği anlar görülüyor.

ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Olayın ardından kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlatan jandarma ekipleri, güzergahlardaki denetimlerini artırarak güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

Ekipler, şüpheli B.H. ve eşi F.H’nin kavganın ardından araçla Akyaka Mahallesi’ndeki mezarlığa geldikleri, buraya olayda kullanılan tabancayı attıktan sonra Menteşe’de yer alan Çakmak Mahallesi mevkiinde de kullandıkları aracı sakladıklarını belirledi.

Zanlı ve eşi, kaçmaya çalıştıkları ikinci araçla Kavaklıdere ilçesi Salkım Mahallesi’nde jandarma ekipleri tarafından sahte kimlikle yakalandı.

Jandarmadaki işlemleri sonrası Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen 2 şüpheli, Muğla Adliyesi’ne götürüldü.