Bilimin Işığında Marmaris-Bilim Şenliği 27-29 Nisan tarihlerinde yapılacak

Marmaris Belediyesi’nin 27-29 Nisan tarihlerinde olan ‘Bilimin Işığında Marmaris-Bilim Şenliği’ düzenleyeceği açıklandı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde ‘Bilimin Işığında Marmaris-Bilim Şenliği’ yapılacak. İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda 27-28-29 Nisan 2023 tarihlerinde yapılacak bilim şenliği için başvuru ve kayıtlar alınmaya başlandığı bildirildi.

Marmaris Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Bilim Şenliği’nin, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Halk Kütüphanesi, Marmaris Müze Müdürlüğü ve Marmaris Ticaret Odası işbirliği ile yapılacağı açıklandı.

Üç Boyutlu Düşünme Atölyesi, Mikroskobik Gözlem Atölyesi, Mobil Uygulamalar Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Gölge Tiyatrosu Atölyesi, Mühendislik Atölyesi gibi 53 farklı atölyenin yer alacağı şenlikte, 795 bilimsel etkinliğin hayata geçirileceği belirtildi.

Prof. Dr. İbrahim Ethem Derman, Prof. Dr. Nurettin Şahin, Prof. Dr. Ayşe Oğuz Ünver, Prof. Dr. Emine Çil, Doç. Dr. Gökhan Güven ve Dr. Güray Ünver’in konuşmacı olarak katılacağı bilim söyleşileri düzenleneceği ifade edildi.

“ŞİMDİDEN KAYIT YAPTIRMAYI UNUTMAYIN”

Etkinliklere katılmak için https://biliminisiginda.marmaris.bel.tr adresinden kayıt yaptırmak gerektiği bildirildi.

Şenlikle; toplumu bilim kültürü ile donatmak, öğrencilerin bilgi ve becerilerinin gelişimini desteklemek, keşfederek öğrenmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, tüm çocukları etkinliğe davet ederek “Bu eğlenceli ve bilim dolu dünya için geç kalmadan, şimdiden kayıt yaptırmayı unutmayın” çağrısı yaptı.