Behçet Saatcı yeniden İYİ Parti’de: “Sefer bizden zafer Allah’tan”

Eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yeniden İYİ Parti’ye katıldı. Saatcı’nın rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı.

Eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İYİ Parti Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Meral Akşener’in taktığı rozet ile yeniden İYİ Parti’ye katıldı.

“NE YOLUMUZDAN VAZGEÇTİK, NE DOĞRUMUZDAN”

İYİ Parti Grup Toplantısı’nda rozeti takıldıktan sonra konuşma yapan Saatcı, “Menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız. Yol elbette dost kapısına çıkıyor. Bu nedenle yolumuz bir süre ayrı düşse de istikametimiz değişmemiştir. Çok şükür ne yolumuzdan vazgeçtik, ne doğrumuzdan, ne de dostumuzdan. Tekrar aynı çatı altında buluşmamızda katkı sağlayan Prof. Dr. Metin Ergun’a, arkadaşım Tolga Akalın’a, İl Başkanımız Davut Cumhur Akşener’e ve İlçe Başkanımız Fatih Çoban’a, tabi ki kurtuluş savaşımızdaki Halide Edip Adıvar gibi Anadolu karış karış gezen, bu hareketin lideri, İnşallah ülkemize Başbakan olarak büyük hizmetler yapacak olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SU MECRASINI BULMUŞTUR”

Saatcı, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu hareketin ilk heyecanına şahit olmuş birisi olarak gelinen noktada diyebilirim ki, su mecrasını bulmuştur. Hedefimiz bellidir, haysiyetine dokunulmayan, hakkı hukuku korunan, gelecek umutla bakan, en başta huzurlu bir ortamı milletimizin her derdine sağlamak asli görevimizdir. Bu çatı altında kimseyle en ufak bir kırgınlığım yoktur. Artık yeni şeyler sözleşme zamanıdır. Bozulan ülke yapısını düzeltmek borcumuzdur. Makamların gerçek sahipleri, genç evlatlarımızdır. Onların geleceği ülkenin geleceğidir. Onlar baş tacımızdır. Bir tanesini bile kaybetme lüksümüz yoktur. Var olsunlar, sağ olsunlar. Ay doğdu, yol belli oldu. Hilale vurgun gönüller olarak yıldızımızı sancaklara çıkaracak yolculuğumuza bende bir kez daha bismillah diyorum. Allah utandırmasın. Sefer bizden zafer Allah’tan. Unutmayalım ki herkesin partimiz ve ülkemiz için yapabileceği bir şeyler vardır.”

“ÇIKMASIN DİYE KENDİ ROZETİMİ TAKIYORUM”

Saatcı’nın rozetini  “Çıkmasın diye kendi rozetimi takıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullanarak takan Akşener ise, “Bende değerli başkanıma, kalu beladan beri arkadaşım olan değerli başkana çok teşekkür ediyorum. Şeref getirdiniz, güç kattınız ailemize. Ne diyeyim ki, çok sevindirdiniz” dedi.