Behçet Saatcı İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu

Eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı: “Eleştirdiğin bir işe talip olacaksın!”

Eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adalığı başvurusu yaptığını açıkladı.

Saatcı, yaptığı paylaşımda: “Ülkemizin daha iyi yönetilebileceği iddiasındayız. Eleştirdiğin bir işe talip olacaksın! Evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecekleri için güzel hayaller kuracakları bir Türkiye bırakabilmek umuduyla, halkımızın da yoğun teveccühü ile İYİ Parti’mizden milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Saatcı, 1999-2019 tarihleri arasında Fethiye Belediye Başkanlığı görevini yapmış. 2019 yılında ise Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olmuştu. Saatcı bu seçimde; yüzde 26 oranında oy toplamıştı.

ROZETİNİ AKŞENER TAKMIŞTI

Saatcı, 2019 seçimleri öncesi ayrıldığı İYİ Parti’ye 13 Ekim 2021’de geri dönmüş, rozetini ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener takmıştı. Akşener, rozeti takarken “Çıkmasın diye kendi rozetimi takıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” demişti.

“NE YOLUMUZDAN VAZGEÇTİK, NE DOĞRUMUZDAN”

Saatcı ise, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada; “Menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız. Yol elbette dost kapısına çıkıyor. Bu nedenle yolumuz bir süre ayrı düşse de istikametimiz değişmemiştir. Çok şükür ne yolumuzdan vazgeçtik, ne doğrumuzdan, ne de dostumuzdan” ifadelerini kullanmıştı.