Bakan Özer açıkladı: Muğla’daki okullara 6 bin 133 depremzede öğrenci yerleştirildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 217 bin 246 öğrencinin diğer illerdeki okullara yerleştirildiğini açıklarken, Muğla’daki okullara ise 6 bin 133 depremzede öğrencinin yerleştirildiğini duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen öğrencilerin diğer illerdeki okullara nakli devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem nedeniyle nakil talebinde bulunan 217 bin 246 öğrencinin başka illere naklinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Özer’in paylaştığı verilere göre; Muğla’daki okullarda 6 bin 133 depremzede öğrenci yerleştirildi.

Deprem bölgesi dışındaki 71 ile öğrenci naklinin yapıldığını belirten Özer, “Ankara 29 bin 738 öğrenciyle en fazla nakil yapılan il oldu. Antalya 20 bin 149, Mersin 20 bin 67, İstanbul 16 bin 186, Konya ise 11 bin 985 öğrenci ile en fazla nakil yapılan iller oldu” dedi.

“BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZLA GECE GÜNDÜZ SAHADAYIZ”

Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyleyen Özer, “Öğrencilerimizi okulla buluşturmak için, yavrularımızdan mümkün olduğunca depremin izlerini silmek için bütün arkadaşlarımızla gece gündüz sahadayız. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı her türlü imkânı sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” İfadelerine yer verdi.