Bahattin Gümüş: “Çanakkale zaferi büyük bir milli mücadele örneğidir”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yılını Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında da ilk günkü azim ve inançla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi bağımsızlık uğruna canlarını düşünmeden vatanı uğruna feda edenlerin destanıdır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmamız gerektiğini belirten Gümüş, “Yoksulluk ve imkânsızlık içindeki bir ülkenin kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben size taarruzu emretmiyorum ölmeyi emrediyorum’ sözüyle, vatanı uğruna savaşarak bağımsızlığını kazanmış büyük bir milli mücadele örneğidir. Bugün özgür bir ülkede yaşıyorsak bunu vatanı uğruna canlarını feda eden kahramanlarımıza borçluyuz. Bu borcumuzu da ancak Ata’mızın bize emanet ettiği Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet’imizin ilkelerine sahip çıkarak ödeyebiliriz” açıklaması yaptı.

Menteşe Belediyesi olarak ülkeyi aydınlık yarınlara taşımak için inanç ve azimle çalışmaya devam edeceklerini belirten Gümüş, “Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıldönümünü kutluyor; Cumhuriyet’imizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı uğranı canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve vatan müdafaasında büyük kahramanlıklar gösteren gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.