Aras: “Ülkenin her türlü derdi bitmiş, sıra sokak hayvanlarına gelmiş!”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bir köpeğin tedavi edildiği görüntüleri paylaşarak, sokak hayvanları hakkındaki düşüncelerini aktardı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İnstagram hesabından bir köpeğin tedavi olduğu videoyu yayınlayarak, son günlerde 4 yaşındaki bir çocuğun köpek saldırısına uğramasıyla başlayan sokak hayvanları hakkındaki tartışmalar hakkında görüşlerini paylaştı.

Aras açıklamasına “Kalplerinde Bodrum ve hayvan sevgisi olanlara merhaba” sözleriyle başlayarak, “Ülkenin ve dünyanın her türlü derdi bitmiş, sıra sokak hayvanlarına gelmiş gibi bir anda gündeme getirilen sokak hayvanlarının barınaklara yığılması konusunda çok istekli olanlar, bu videodaki köpeğin kendisini tedavi eden veterinere nasıl baktığına dikkatle baksınlar” dedi.

“DOKTORLARI DÖVENLERE ‘İNSAN’ DENİLEN BİR ÜLKEDE BARINAKLARA TIKILMASI GEREKENLER HAYVANLAR DEĞİL”

Sokak hayvanları hakkındaki görüşlerini dile getiren Aras, “Hastanelerde kendilerini veya yakınlarını tedavi eden doktorları tekme tokat dövenlere ‘insan’ denilen bir ülkede barınaklara tıkılması gerekenler bu günahsız hayvanlar değil, varlıklarıyla hayvanların da insanların da hayatlarını cehenneme çeviren, sözde insanlardır. Benim sokak canlarımız konusundaki düşüncem, açık ve net olarak budur” ifadelerini kullandı.

“BODRUM’DA KORKUNUN HİÇBİR TÜRÜNE GEÇİT VERMEYİZ”

Pitbull gibi tehlikeli köpek ırklarının beslenmesi hakkında konuşan Aras, “Pitbull ve benzeri saldırgan hayvanların beslenmesine de sıcak bakmadığımı özellikle belirtmek istiyorum çünkü, emniyeti açık silahtan hiçbir farkları yok. Dolayısıyla, bir köpek sahiplenmek isteyenler için sayısız seçenek varken, silahtan farksız olan hayvan türlerini beslemenin ve bu hayvanları insanların arasında gezdirmenin nedenini anlamam ve tasvip etmem mümkün değil. Şu anda ameliyat üstüne ameliyat olarak ölümle pençeleşen 4 yaşındaki küçük kızımız gibi binlerce çocuğu parçalayan bu hayvanları sokaklarda bir de tasmasız gezdirenler, karşılarında bizi görecekler. 3500 yıldır huzurun ve mutluluğun kenti olan Bodrum’da korkunun hiçbir türüne geçit vermeyiz, hiçbir zaman da vermeyeceğiz” dedi.