Antarktika’da penguen sayacak mevsimlik postane müdürü aranıyor

Cambridge merkezli bir yardım kuruluşu Antarktika’daki tarihi binaların ve eserlerin bakımından sorumlu ve penguenlerin sayımını yapacak mevsimlik postane müdürü arıyor. Son başvuru tarihi 25 Nisan.

Cambridge merkezli yardım kuruluşu olan Birleşik Krallık Antarktika Mirası Vakfı (UKAHT), Port Lockroy’daki üssünü devam ettirecek ekibi için penguenleri sayacak personel arıyor. Kuruluş, Antarktika’daki tarihi binaların ve eserlerin bakımından sorumlu mevsimlik postane müdürü görevi için genellikle her yıl ilan veriyor.

ADAYLARDAN FİZİKSEL OLARAK ZİNDE VE ŞEBEKE SUYU OLMADIĞI İÇİN ASGARİ KOŞULLARDA NASIL YAŞAYABİLECEĞİNİ BİLMESİ BEKLENİYOR

The Independent‘in aktardığına göre, başarılı adaylar Antarktika Yarımadası’nın Goudier Adası’na Gentoo penguenleri kolonisinin yanına yerleşecek.

Adaylardan beklenenlerden biri ise fiziksel olarak zinde ve çevre bilincine sahip olması ve özellikle de bu alanda şebeke suyu olmadığı için asgari koşullarda nasıl yaşayabileceğini bilmesi. Günlük görevler arasında postanenin ve hediye dükkanının işletilmesi, penguen sayımının yapılması ve Bransfield House’daki eserlerin bakımı var.

SON BAŞVURU TARİHİ 25 NİSAN

UKAHT’nin Antarktika operasyon yöneticisi Lauren Luscombe, BBC’ye konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

  • Port Lockroy’un sorunsuz işlemesini sağlamak için gereken günlük görevlerin doğası göz önüne alındığında ekibe perakende satış deneyimi, müzecilik, koruma ve bina bakımı ve liderlik veya yönetim gibi bir dizi beceriye sahip başvurular arıyoruz.
  • Ama bunun da ötesinde, başvuru sahiplerinin bize kim olduklarını göstermesi önemli. Hem başvuruları aracılığıyla hem de aday seçme süreci esnasında onları tanımamız gerekiyor. Başarılı adaylar, 5 ay boyunca birbirine yakın mesafede yaşayacak, bu nedenle beceri setleri ve kişiliklerde doğru dengeyi kurmamız da hayati önemde.

Başvurular ise UKAHT’nin internet sitesi aracılığıyla, 25 Nisan Pazartesi günü saat 23:59’a kadar yapılabilecek

İşe alınanlar 2022 Ekim’de Cambridge’de bir hafta eğitim alacak ve daha sonra da Mart 2023’e kadar yaşayıp çalışacakları Antarktika’ya gidecek.