Alim Uzundemir: “Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü ilk günkü heyecan ve gururla kutluyorum”

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir; Çanakkale zaferinin, büyük imkânsızlıklara rağmen, milletimizin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yapabilecekleri fedakârlıkları gözler önüne seren şanlı bir destan olduğunun altını çizdi.

Zaferin yıldönümünü ilk günkü heyecan ve gururla kutlayan Uzundemir, “Çanakkale Zaferi’mizin 108’inci yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyor, Çanakkale destanının tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi bir kez daha hürmetle, minnetle yad ediyoruz. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz cennet vatanımızın toprakları, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Uzundemir mesajının son bölümünde “Bu düşünceler ile Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü ilk günkü heyecan ve gururla kutluyor, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’deki bütün şehit ve gazilerimizin, bu ülke için şehit olmuş ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.