Alim Karaca’dan ‘Ukrayna’ açıklaması

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kayaköy’deki dikim etkinliğinde yaptığı açıklamada Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle üzüntü duyduğunu ifade etti.

Fethiye Belediyesi’nin “Bizim Bahçe” projesi kapsamında, Kayaköy’de Kaya İnciri fidanı ve Kaya Nohutu dikim etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, tarımla ilgili yaptığı açıklamaların yanı sıra turizm sektörü hakkında da açıklamalarda bulundu.

“FETHİYE’NİN YÜZDE 75’İ TURİZMLE İLGİLENMEKTEDİR”

Fethiye Belediyesi’nin turizm adına gereken desteği verdiklerini ifade eden Karaca, “Bölgemiz yoğunluk olarak turizm bölgesi. Büyük bölümü daha önce tarımdı. Ancak Seydikemer ilçe olduktan sonra Fethiye’nin yüzde 75’i turizmle ilgilenmektedir.  Bizler de sadece tarım değil, turizm adına da gereken desteği veriyoruz. Partim adına da birçok etkinlikte yerimizi alıyoruz. Bu yıl çok umutluyuz ve 2019 yılında turizmde alınan taleplerin 2022 yılında %71 fazlası talep bölgemize gelmiş bulunmaktadır” dedi.

“UKRAYNA’DA ÇIKAN SAVAŞ HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ”

Rusya-Ukrayna savaşına da değinen Karaca, savaşın kendisini derinden üzdüğünü söyleyerek, “Maalesef 2 gün önce Ukrayna’da çıkan savaş hepimizi derinden üzdü. Bölgemizde genelde İngiliz turistleri ağırlıyoruz ama pandemide bölgemizi en fazla Ruslar ve Ukraynalılar ziyaret etmişti. 2022 yılında anlaşma sağlanmazsa turizmi etkileyecek gibi görünüyor. Sadece turizmin değil, tarımın da önemli olduğunu burada görüyoruz. 2 yıl boyunca pandemiden dolayı turizm paydaşlarımız büyük zarar gördü” dedi.