Alim Karaca: “Fethiye’de çok kirli oyunlar oynanıyor”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, basın mensuplarıyla düzenlediği buluşmada, Fethiye’de kirli oyunlar oynandığını ifade etti.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 10 Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Fethiye’de görevli basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yemeğe Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, ilgili daire amirleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“FETHİYE SOKAKLARINDA GEZECEK HALLERİ KALMAZ”

Yemekte konuşma yapan Karaca, “Bu süreç içerisinde burada gördüğüm arkadaşların bize karşı iyi niyetli yaklaştıklarını gördüm. İyi niyetli yaklaşmayan birçok gazetecinin de şu anda aramızda olmadığını sizler de görüyorsunuz. Üç yıllık süreç içerisinde yalan ve dedikoduyla bizi karalamaya çalıştıklarını sizler de gördünüz. Fethiye’de çok kirli oyunlar oynanıyor. Bel altı siyaset yapılıyor. Çok kirli siyaset yapılıyor. Bu kirli siyaseti yapan da şu beş parmaktan fazla değildir. Bizler daha önce de söz verdiğimiz gibi bu bölgede ter temiz bir siyaset yapacağız. Elimizde ki belgeleri ortaya koyduğumuz zaman o kirli siyaseti yapanlar Fethiye sokaklarında gezecek halleri kalmaz. Bu kadar iddialı konuşuyorum” dedi.

“İKİ KATININ DAHA FAZLASINDA HİZMET YAPILDIĞINI HEPİNİZE İSPATLAYACAĞIZ”

Fethiye’ye belediye tarafından yapılan hizmetler hakkında da konuşan Karaca, “Kumluova Belediye Başkanlığı sonrasında Fethiye Belediye Başkanlığı’nda görevimizi sürdürüyoruz. 2019 yılında adaylık sürecim boyunca birçok arkadaş bizim seçim kampanyalarımızı takip etti. Kimseye çamur atmadık. Gittiğimiz yerlerde diğer adayları da ön plana çıkartarak temiz siyaset yapmaya devam edeceğiz. 41 mahallede yapmış olduğumuz seçimlerde bunu ifade etmiştik. Bizden önce 2014 Büyükşehir Yasası ile birlikte 2019’a kadar İlçe ve Büyükşehir Belediyesi’nin bölgemizde yapmış olduğu hizmetin iki katını yapacağımıza söz vermiştik. Bizler kalan süreç içerisinde sizlerin karşısına belgelerimiz ile çıkacağız. Halkımızın karşısına da belgelerle çıkacağız. İki katının daha fazlasında hizmet yapıldığını hepinize ispatlayacağız” ifadelerini kullandı.

“BÖLGEMİZDE CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Karaca, Fethiye’de yapılan altyapı çalışmalarına da değinerek, “Dikkat ederseniz Fethiye’nin her yerinde altyapı çalışmaları var. Bunlar uyumlu iki belediye ile yapılan çalışmalardır. Büyükşehir Belediyesi ile bölgemizde ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bölgemizin temel sorunlarını çözerek bu şehrin geleceğini hazırlayacağız” dedi.