Alim Karaca 23 Nisan mesajı yayımladı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 23 Nisan dolayısıyla yayımladığı mesajda “Çocuklar, Atatürk’ümüzün ışığında yürümeye devam edin. Hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karaca “Gazi meclisimizi kuran ve bu kutlu günü anlamlı biçimde çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Gazi meclisimizin bütün üyelerini rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu bayramın sahibi olan ve içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde evlerinde, pencerelerinde, balkonlarında ulusal bayrağımızı sallayan yavrularımızı kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum” dedi.

“ATATÜRK’ÜMÜZÜN IŞIĞINDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİN”

Karaca sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili çocuklar, dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayram yok. Sizler hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Sizler geleceğin bilim insanları, sanatçıları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve daha nice görevlerin başarılı değerleri olacaksınız.

Atatürk’ümüz diyor ki; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız’ Çocuklar, Atatürk’ümüzün ışığında yürümeye devam edin. Hepinizin gözlerinden öpüyorum”