Akit’ten ‘soğan ekmek’ tavsiyesi: “Soğan ekmek yerseniz…”

Yeni Akit Gazetesi, yine çok tartışılacak bir ‘haber’e imza attı. Gazetede yurttaşlara ‘soğan ekmek’ yemeleri tavsiye edildi.

Yeni Akit Gazetesi, bir süredir Türkiye’nin gündeminde olan ‘soğan ekmek’ tartışmalarının ardından bir haber yayınladı. “Soğan ekmek yerseniz… Çok kişi tarafından bilinmiyor” başlıklı haberde yurttaşlara ‘soğan ekmek’ yemeleri tavsiye edildi.

Yeni Akit’in yayımladığı ‘haber’de, “En uygun fiyatlı yiyecek alternatifler arasında birinci sırada olan soğan, ekmekle tüketildiğinde bağışıklık sisteminizi yeniden güçlü hale getirecek” ifadeleri dikkat çekti.

Söz konusu ‘haber’de ‘soğan ekmek’ şu şekilde övüldü:

“Soğan, ekmekle beraber tüketildiğinde hem doyurucu hem de vücutta enfeksiyon oluşumlarını engelliyor. Kış aylarında tüketildiğinde ise bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklarla savaşma konusunda katkı sağlıyor. Tokluk hissi veren ekmek, soğanla buluştuğu zaman metabolizmanın düzenli olarak çalışmasına yardımcı oluyor. Soğanın içerisinde bulunan antibakteriyel maddeler besin zehirlenmelerine karşı korumaktadır. Ekmekle soğanın buluşması bu faydaları ikiye katlıyor.”

Yeni Akit’e bir tepki de İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’dan geldi. Ergun, “Utanmazlar. Milleti kuru soğana muhtaç etmişler, hala daha konuşuyorlar” ifadelerini kullandı.