Akbelen Ormanı’nda bilirkişi keşfi: Hakim avukatlara hakaret etti

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de yer alan Akbelen Ormanı’nda bilirkişi heyeti keşif yaptı. Köylüleri avukatları, hakimin kendilerine hakaret ettiğini söyledi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköyde yer alan Akbelen Ormanı’nda bilirkişi heyetinin yaptığı keşif sırasında gergin anlar yaşandı. Köylülerin avukatı İsmail Hakkı Atal, “Hakim, keşif esnasında bizim sürekli taleplerimizi reddetmesi, bizim de anayasal haklarımızı kullanma taleplerimiz üzerine, diğer davacı vekili avukat arkadaşım Arif Ali Cangı ve bana ‘ruh hastası’ diye hakaret etti” dedi.

REDDİ HAKİM TALEBİNDE BULUNULDU

ANKA Haber Ajansı’na keşifle ilgili konuşan Av. İsmail Hakkı Atal, keşifte yaşanan gerginliği gündeme getirirken, “Keşfi taraflı bir şekilde yapan, adete termik santralin avukatı gibi davranan, haklı taleplerimizi dikkate almayan, yasal haklarımızı kullanmamızı engelleyen, Yeniköy-Kemerköy Termik Santrali’nin taleplerini sürekli kabul ederken bizim taleplerimizi reddeden ve ayrıca Karadam Karacahisar Doğayı Koruma Derneği yönetim kurulu üyelerini keşfe almayarak Anayasal haklarını kullanmalarını engelleyen Muğla 1’inci Bölge İdare Mahkemesi Hakimi Murat Yüksel hakkında reddi hakim talebinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

BANA ‘RUH HASTASI’ DİYE HAKARET ETTİ

Hakimin kendilerine hakaret ettiğini ifade eden Atal, “Hakimin taraflı davrandığını şerh düştük. Keşfin yenilenmesi talebinde bulunduk. Ayrıca hakim, keşif esnasında bizim sürekli taleplerimizi reddetmesi, bizim de anayasal haklarımızı kullanma taleplerimiz üzerine, diğer davacı vekili avukat arkadaşım Arif Ali Cangı ve bana ‘ruh hastası’ diye hakaret etti. ‘Sürekli şov yapıyorsunuz’ diye hakimlik makamına uymayan; hakimlik, savcılık kanununa aykırı tutum ve davranışlarda bulundu. Biz bu hakimi Hakimler ve Savcılar Kurulu’na şikayet etmeyi, gerekirse de Adalet Bakanlığı’na ayrı bir dava açmayı planlıyoruz” dedi.