Akaryakıt işletmecileri: Akaryakıt fiyatlarındaki artış kazancımızı düşürüyor

Akaryakıt işletmecileri, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği toplanda artan akaryakıt fiyatları yüzünden işletmelerini ayakta tutmakta zorlandıklarını dile getirdi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) Akaryakıt İşletmecileri İstişare Toplantısı düzenlendi ve akaryakıt istasyonu işletmecilerinin sorun ve çözüm önerileri kayıt altına alındı. FTSO Meğri Salonu’nda yapılan toplantıya Fethiye ve Seydikemer’de hizmet veren akaryakıt istasyonu işletmecileri katıldı.

Akaryakıt istasyonu giderlerinin, diğer işletmelere oranla çok daha yüksek olduğunu belirten işletmeciler, yaygın görüşün aksine akaryakıt fiyatlarındaki artışın işletmelerin kar oranını düşürdüğünü belirtti.

“EPDK POLİTİKALARI SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEKTEN UZAK”

İşletmeciler Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’nun (EPDK) sorunlara çözüm bulmaktan uzak politikalar ürettiğini söyledi. İstasyonlarını ayakta tutmakta zorlandıklarını ifade eden işletmeciler vurgulayarak istihdam ettikleri çalışanları korumak için yoğun çaba gösterdiklerini dile getirdiler.

ÇIRALI: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN TÜM GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ

İşletmecilerin taleplerini madde madde kayıt altına aldıklarını anlatan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, sorunların çözümü için belediye ve bakanlıklar düzeyinde tüm girişimleri yapacaklarını söyledi. Başkan Çıralı “İşletmeci arkadaşlarımızı zor durumda bırakan kâr marjı yetersizliğinin giderilmesi en önemli önceliğimiz. Kısa sürede gerekli girişimleri yaparak işletmecilerimizin sorunlarına çözüm bulmak istiyoruz.” dedi.