AK Partili Gökcan: “Yanan yerler asla imara açılmayacak”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris’te basın toplantısı düzenledi. Gökcan, Marmaris’te yanan ormanlık alanların imara açılmayacağını söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’nın Marmaris ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Marmaris Devlet Hastanesi ve Marmaris Ticaret Odası ziyaretlerinin ardından AKP Parti Marmaris İlçe Başkanlığı’na gelen Gökcan, burada düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

“YANAN YERLERİN ASLA İMARA AÇILMAYACAĞINI DEFALARCA DİLE GETİRDİK”

Marmaris’te yanan ormanlık alanlarla ilgili konuşan Gökcan, “Biliyorsunuz yangınlarla mücadele sonrasında yanan yerlerin asla imara açılmayacağını defalarca dile getirdik. Bununla ilgili de 11 Kasım’da Milli Birlik ve Beraberlik Ağaç Dikme Töreni’nde bir araya geldik. Marmaris’te yanan alanlara toplamda 835 bin adet fidan dikilecek. Bunu özellikle altını çizmek istiyorum. Bu gerçekten çok önemli. Çünkü muhalefet bizi buradan yerli yersiz sürekli vurmaya kalktı. Dediler ki, ‘yanan yerleri imara açacaksınız, yalan yerlere otel yapacaksınız, AVM yapacaksınız’ diye vatandaşımızın aklını bulandıran, yalan yanlış ifadelerde bulundular. Yanan yerlerin asla imara açılmayacağını ilk günden itibaren söylemiştik ve söylemeye devam ediyoruz” dedi.

“MARMARİS’E BİR KYK YURDU YAPACAĞIZ”

Marmaris ilçesine KYK yurdu yapılacağını bildiren Gökcan, “Geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor Bakanı’mız Muharrem Kasapoğlu Muğla’ya geldi. Özellikle Marmaris’teki üniversitede yüksekokulda ki öğrencilerimizin KYK yurdu ve sorunuyla ilgili problemleri Bakan beye iletmiştik. Bakan’ımız da bizlere müjde verdi. Öğrencilerimizin burada ucuz, temiz ve güvenli bir şekilde barınabilmelerini sağlamak için inşallah Marmaris’e bir KYK yurdu yapacağız. Bakan bey Muğla ziyaretinde ayrıca ilçemize; kapalı spor salonu, gençlik merkezi, tenis kortlarının sözünü de verdi. Bunun da takipçisi olacağız. Marmaris Bozburun sahasının ihale süreci devam ediyor, önümüzdeki günlerde de Marmaris Bozburnuna yeni bir spor tesisi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

YENİ DEVLET HASTANESİ BELİRLENEN SÜREDE TAMAMLANACAK

Gökcan, yeni Marmaris Devlet Hastanesi’nin belirlenen zamanda hizmete açılacağını ifade ederek, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen depreme dayanıksız okullar ile ilgili de konuşan Gökcan, “Milli Eğitim de bizim için gerçekten önemli. Yaklaşık 10’a yakın okul ve eğitim kurumunda 2023 yılı içerisinde inşaat ve güçlendirme süreçleri de hayata geçirilecek” dedi.

Ayrıca Gökcan, Marmaris’e Fen Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılması için projenin başladığını ifade etti.

“BU SENE TURİZMDEN ÇOK UMUTLUYUZ”

Önümüzdeki turizm dönemini de değerlendiren Gökcan, “Bu sene inşallah güzel bir yıl geçiririz. Geçtiğimiz sene yangının olumsuz etkileri oldu. Bir taraftan pandemi ile mücadele ettik, bir taraftan yangınla mücadele ettik ve ister istemez turizmi olumsuz yönde etkiledi. Bu sene turizmden çok umutluyuz. Başkanlarımızla da görüşüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Turizm Bakanı’mız geldi. Turizm bakan yardımcıları da zaten turizmcilerle bir araya geliyor ve onların sorunları dinleyerek, önümüze bir süreçle ilgili yapılacak olan işlerle ilgili görüşmeler sağlıyorlar. Bizler de sürecin takipçisi oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gökcan konuşmasının sonunda, kırsal mahallelerde yaşanan internet sorununun çözülmesi yönünde çalışmaların başlatıldığını ifade etti.