AK Partili Gökcan sel nedeniyle mağdur olan yurttaşları ziyaret etti

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’nın Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde yaşanan selde mağdur olan yurttaşları ziyaret etti.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’da yaşanan yoğun yağış sebebiyle yaşanan sel felaketlerinin etkili olduğu Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

“ROMAN VATANDAŞLARIMIZIN KONTEYNIRLARDA KALMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILACAK”

Öncelikle Muğla’nın Ortaca ilçesinde ikamet eden Roman yurttaşları ziyaret eden Gökcan, “Sel nedeniyle mağdur olan 7 Roman aileye sıkıntılarına Devlet/Millet İşbirliğiyle çözüm bulacağımızı ifade ettik. Muğla Vali’miz Orhan Tavlı ile görüşerek Roman vatandaşlarımızın çadır yerine konteynırlarda kalması için bir çalışma başlatılması konusunda mutabık kaldık” dedi.

“ROMAN VATANDAŞLARIMIZIN CUMHURBAŞKANI’MIZA OLAN SEVGİLERİ HEPİMİZİ DUYGULANDIRDI”

Roman yurttaşların karşıladığı Gökcan, sorunların en kısa sürede çözüleceğini ifade ederek, “Yaşanan sel sonrasında otelde misafir edilen Roman vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgileri hepimizi duygulandırdı. Muğla’mızda yaşayan tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİZİN YANLARINDA OLDUĞU MESAJINI VERDİK”

Ortaca ziyaretinin ardından, gölün taşmasıyla birlikte su baskınları yaşanan Köyceğiz’i de ziyaret eden Gökcan’a; Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve AK Parti Köyceğiz İlçe Başkanı Mehmet İlhan eşlik etti.

Gökcan, beraberindeki heyet ile birlikte selde seraları zarar gören yurttaşlar ve muhtarları ziyaret etti. Gökcan, “Geçmiş olsun dileklerimizi ilettiğimiz vatandaşlarımıza devletimizin yanlarında olduğu mesajını verdik” ifadelerine yer verdi.

“SERALAR VE ARI KOVANLARIYLA İLGİLİ ÖNCELİKLİ ÇALIŞMA YAPILMASINI TALEP ETTİK”

Bölgedeki hasar tespit çalışmalarının hızlandırılması adına görüşmeler yaptığını ifade eden Gökcan, “Muğla İl Tarım ve Orman Müdürümüz Barış Saylak ile görüşerek şiddetli yağıştan etkilenen mahallerimizde hasar tespit çalışmalarının hızlandırılmasını, özellikle zarar gören seralar ve arı kovanlarıyla ilgili öncelikli çalışma yapılmasını talep ettik” dedi.

Açıklamasında AFAD yetkililerinden de bilgi aldıklarını belirten Gökcan, “Muğla’mızda yaşanan şiddetli yağıştan etkilenen Köyceğiz’e ve tüm ilçelerimize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.