AK Parti’li Gökcan: “Muğla’da 45 bin depremzede misafir ediyoruz”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Muğla’da 45 bin depremzedenin misafir edildiğini belirtti.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından konutları yıkılan veya hasar gören yaklaşık 45 bin depremzedenin Muğla’da ağırlandığını söyledi.

Milas ve Bodrum’da misafir edilen depremzedeleri ziyaret eden Gökcan, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “Milas’ta 5 bin depremzede kardeşimizi misafir ediyoruz. Bodrum’da da yaklaşık 10 bin depremzede vatandaşımızı ağırlıyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda misafir edilen depremzede kardeşlerimize üç öğün sıcak yemek veriliyor. Depremzede çocuklarımız için kreş açıldı ve depremzede kardeşlerimize sağlık hizmetleri veriliyor. Misafirperverlikleri için Milaslı ve Bodrumlu hemşerilerimize ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZ ASLA YALNIZ DEĞİLDİR”

Devletin yaraları saracak güç ve kudrete sahip olduğunu belirten Gökcan, “Depremzede kardeşlerimiz asla yalnız değildir. Eş zamanlı olarak da deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalara başladık. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi; hiçbir kardeşimizi asla yalnız bırakmayacağız. Şehirlerimizin tamamını ihya ve inşa ediyoruz. Güvenli zeminlerde, tarihi ve kültürel dokusu ile şehirlerimizi yeniden kuruyoruz. Bir yıl içerisinde de depremzede kardeşlerimizi yeni ve güvenli evlerine kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.