AK Partili Gökcan: “Kadına şiddetle mücadeleyi bir devlet politikası haline getirdik”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM’de yaptığı konuşmada kadına şiddetle mücadelenin bir devlet politikası haline getirildiğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin meclis araştırması açılması önergesi hakkında söz alan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, kadına yönelik şiddetle mücadelede çok önemli düzenlemeler yaptıklarını belirterek, “Kadına şiddetle mücadeleyi bir devlet politikası haline getirdik” dedi.

AK Parti iktidarı döneminde kadına yönelik şiddete karşı yapılan çalışmalardan bahseden Gökcan, 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanuna ve Kadın Destek Uygulaması’na (KADES) değindi.

“REFORM NİTELİĞİNDE DÜZENLEMELERE İMZA ATTIK”

Gökcan, “Özellikle son on dokuz yıl içerisinde Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Anayasa ve temel kanunlar başta olmak üzere kadınlarımız için reform niteliğinde çok önemli düzenlemelere imza attık” dedi.

“HER TÜRLÜ ŞİDDET İLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Şiddetsiz bir dünya dilediğini ifade eden Gökcan, “Tüm kurum ve kuruşlarımız bünyesinde kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik ciddi bir seferberlik anlayışı ile kadına yönelik her türlü şiddet ile mücadele ediyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında şiddetsiz bir dünya diliyorum” ifadelerini kullandı.