AK Partili Gökcan: “Gidiyor gitmekte olan”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’da yaşanan ‘içme suyu sorunu’nu TBMM’ye taşıdı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM’de gündem dışı söz alarak Muğla’da yaşanan ‘içme suyu sorunu’ üzerine konuşma yaptı: “Köyler ve ilçelerimiz susuzluktan kırılıyor.”

“MUĞLA’NIN EN BÜYÜK SORUNU İÇME SUYUDUR”

Mecliste yaptığı konuşmada Gökcan, Muğla’da sürekli sahada olduğunu ve Muğlalılarla sürekli iletişimde olduğunu belirterek, “Genel Kurul çalışmaları dışında, her hafta sonu Muğla’da sahadayım. Belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla, ilçe başkanlarımızla ve hemşerilerimizle sürekli toplantılar yapıyorum. Hemşerilerimizin Muğla’da en büyük sorunu içme suyudur ve köyler ve ilçelerimiz susuzluktan kırılıyor. Hemşerilerimiz, ‘CHP’li Belediye bizi, bir damla suya muhtaç hale getirdi’ diye şikayet ediyor. Muğla’mızın tüm ilçelerinde; Menteşe, Milas, Marmaris, Datça, Bodrum, Yatağan, Fethiye, Ula, Dalaman, Ortaca, Seydikemer, Köyceğiz ve Kavaklıdere’de ciddi bir su sıkıntısı yaşanıyor. Köyceğiz’in Otmanlar, Seydikemer’in Yayla Patlangıç, Dodurga, Boğaziçi ve İzzettin mahallelerinde su sorunu hat safhadadır. Menteşe ilçemizde iki aydır her gece düzenli olarak sular kesiliyor. Kavaklıdere’de Çamlıbel ve Menteşe mahallelerinde çeşmelerden su yerine çamur akıyor. Ortaca’da basınç sorunu nedeni ile üst katlara su çıkmamaktadır. Yatağan ve Fethiye’de kanalizasyon sorunu vardır. Datça’nın İskele Mahallesi’nde 5 gündür sular kesik. Datça’nın 9 mahallesinde kanalizasyon yok” dedi.

Yelda Erol Gökcan’ın sosyal medyada paylaştığı görsel

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MUSKİ İLGİSİZ VE YETERSİZ”

Muğlalıların durum karşısında isyan ettiğini vurgulayan Gökcan, “Çocuklarımız sağlık problemi yaşamaktadır. Muğla’mızda, sular gün aşırı kesiliyor. Birkaç gün su verilmeyen köy ve mahallelerimiz var. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ maalesef ilgisiz ve yetersiz. Hemşerilerimiz, ‘Susuzluk canımızdan bezdirdi’ diye feryat etmektedir. Halkımız, su ihtiyaçlarını açtıkları yeni artezyen kuyularından ve tankerlerle taşınan sularla kendi imkanlarıyla çözmeye çalışıyor. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi su yetersizliğinin nedeni olarak yağmurun yağmaması ve kuraklığın artmasını bahane ediyor. Hâlbuki zamanında yatırım yapsalardı su kesintisi yaşanmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Yelda Erol Gökcan’ın sosyal medyada paylaştığı görsel

“YANGIN ÇALIŞTAYI YAPACAĞINA KEŞKE SU ÇALIŞTAYI YAPSAYDI”

Gökcan, konuşmasının devamında; “Ağustos ayında Muğla’da CHP Genel Merkezi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yangın Çalıştayı yapmıştır. Yangın çalıştayı yapacağına keşke su çalıştayı yapsaydı da, Muğla’mızı susuzluktan kurtarsaydı. Ama nerede. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin beceriksizliği ve yetersizliği gün gibi aşikardır” ifadelerine yer verdi.

“GİDİYOR GİTMEKTE OLAN”

Konuşmasının sonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki seçimlerde AK Parti belediyesi olacağını ifade eden Gökcan, “Son yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak hemşerilerimizin teveccühü ile 13 Belediyenin 7’sini kazandık. Ak belediyecilikle yönetilen Köyceğiz, Seydikemer ve Kavaklıdere’yi tekrar kazandık. Ula, Yatağan, Dalaman ve Ortaca Belediyelerini de CHP’nin elinden aldık. Belediye başkanlarımız yatırım, hizmet ve çalışmaları ile hemşerilerimizin gönlünde taht kurmuştur. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi de miladını doldurmuştur. Gidiyor gitmekte olan. Önümüzdeki ilk yerel seçimlerde de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni ak belediyecilikle buluşturacağız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; hizmet nasıl yapılır, yatırım nasıl yapılır, nasıl çalışılır göreceksiniz” dedi.