AK Partili Gökcan: “Büyükşehir, tek bir helikopter ile şovunu yaptı”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’da yangınların yaşandığı dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin tek bir helikopter ile şov yaptığını söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM’de 2022 Yılı Bütçe Teklifi’nin 5. maddesi üzerine söz aldı. Gökcan konuşmasında, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirirken, 2022 bütçesi hakkında da görüşlerini dile getirdi.

Muğla’da yaşanan yangınlara ve Muğla’daki ulaşım, altyapı, üstyapı çalışmalarına değinen Gökcan, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaptığı konuşmada, Bodrum Torba’daki yolun Turizm Bakanı’nın arsasına dahil edilmesi meselesine de yanıt verdi.

“20 YILDA HER ALANDA BÜYÜDÜK, GELİŞTİK”

TBMM’de görüşmeleri devam eden 2022 bütçesi ile ilgili konuşan Gökcan, “Toplumumuzun tüm kesimlerini kapsayan ekonomik kalkınma ve refah artışı esasını hedefledik. Ülkemiz bugün; içeriden ve dışarıdan yapılan tüm müdahalelere rağmen dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanı’mız, Genel Başkan’ımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; 20 yılda her alanda büyüdük, geliştik. Muhalefetin hayal satmasına, öldük bittik yalanlarına rağmen 20 yıldır girdiğimiz tüm seçimleri açık ara kazandık. 20 yıldır bütçe yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz, İnşallah. İktidarlarımız döneminde tüm ülkemizde olduğu gibi Muğla’mızda da vatandaşlarımızı önemli hizmet ve yatırımlara kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

“TEK BİR HELİKOPTER İLE ŞOVUNU YAPTI”

Yaz aylarında Muğla’da yaşanan büyük orman yangınlarına değinen Gökcan, “İlk andan itibaren, Sayın Cumhurbaşkanı’mız, Sayın bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile sahadaydık. Devletimiz tüm imkanları ile seferber oldu. 50 helikopter, 15 uçak ve 3 İHA ile yangına müdahale ettik. Muhalefetse her zamanki gibi sınıfta kaldı. Yangına körükle gitti. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı, bir vakfın kiraladığı tek bir helikopter ile şovunu yaptı. Helikopterin önünde fotoğraf çektirip, Muğla semalarında gezdirdiler. Onu da anlata anlata bitiremediler. Helikoptere de Muğla Büyükşehir’in amblemini yapıştırdılar. Yanan alanları imara açacağımız ve akıllı yangınlar yalanlarına sarıldılar. Yanan alanları imara açmadık, açtırmayacağız. Cennet Muğla’mızı hep birlikte yeniden yeşillendiriyoruz. Mangalda kül bırakmayan CHP’liler 11 Kasım ağaç dikme seferberliğine dahi gelmedi. Hemşerilerimizle, teşkilatlarımızla yanan alanları yine biz ağaçlandırdık” dedi.

“SAYIN GÜRÜN, TALEP ETTİ. SAYIN CUMHURBAŞKANI’MIZ DA TALİMAT VERDİ”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın Bodrum Torba’daki yolun Turizm Bakanı’nın satın aldığı arsaya dahil edilmesi yönündeki iddialara yanıt veren Gökcan, “Büyükşehir Belediyesi, arıtma ve kanalizasyon işinde de yine sınıfta kaldı. CHP’li Sayın Muğla Milletvekili mecliste yaptığı konuşmada, Bodrum’daki kanalizasyon ve alt yapı tesisini, Turizm Bakanı’mızın kendi otelleri için yaptırdığını iddia etti. Halbuki, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, 30 Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaptıkları toplantıda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Gürün, talep etti. Sayın Cumhurbaşkanı’mız da talimat verdi. Turizm Bakanlığı’mız 250 Milyon TL ödenek ile işi üstlendi ve geçtiğimiz yıl temelini attık. Bodrum’umuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“İŞTE AK PARTİ VE CHP ARASINDAKİ VİZYON FARKI”

Ula’da yapımı gerçekleşen bir yolu örnek göstererek Çanakkale Köprüsü’nü işaret eden Gökcan, “Gelelim yola, yolda da sınıfta kaldınız. Siz, Ula’daki 5 kilometrelik yolu 3 yılda yapıp bitiremediniz. Biz ise dünyanın en uzun asma köprüsü olan Çanakkale 1915 köprüsünü 4,5 yılda bitiriyoruz. İşte AK Parti ve CHP arasındaki vizyon farkı. Su da zaten sınıfta kaldınız. Hemşerilerimizi bir damla suya bile muhtaç ettiniz. Köyler susuzluktan kırılıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak olmayan suyu Muğla’da en pahalıya siz içiriyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

“VATANDAŞLARIMIZ, KÖYLERİMİZDEN İLÇE MERKEZLERİNE GELEMİYOR”

Gökcan konuşmasında, Muğla’daki ulaşım ve altyapı çalışmalarına da değindi:

“Şimdi gelelim ulaşıma. CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bile daha pahalı yolcu taşımacılığını da Muğla’mızda yine siz yapıyorsunuz. Şehir içi ulaşım taşıtlarınız yetersiz. Yollarınız da bozuk. Vatandaşlarımız, köylerimizden ilçe merkezlerine gelemiyor. Bir de üstüne üstlük ulaşıma yüzde 25 zam yaptınız. Hemşerilerimizi ve öğrencilerimizi perişan ettiniz. Kanalizasyon ve altyapı çalışmalarını yapmadığınız için, Muğla ve ilçelerinde her yağmur yağdığında vatandaşlarımızı mağdur ediyorsunuz. Evleri, işyerleri ve araçları sel içinde kalıyor. Maddi anlamda zarar görüyor.”

“BOŞ VAATLERLE Mİ İKTİDARA GELECEKSİNİZ?”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da yaptığı konuşmaya da yanıt veren Gökcan, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu; Şanlıurfa’da ‘Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz’ dedi. Muğla Büyükşehir Belediyesi de CHP’de. Elinizden tutan mı var? Samimiyseniz, Muğlalı çiftçilerimize elektriği bedava verin de görelim. Bu boş vaatlerle mi iktidara geleceksiniz?” dedi.

“CHP’NİN İKTİDARA TALİP OLDUĞUNU SÖYLEMESİ İSE TRAJİKOMİKTİR”

Konuşmasının sonunda Muğla’nın AK Parti belediyesi olacağına inandığını söyleyen Gökcan, “Muğla’yı bile yönetemeyen CHP’nin iktidara talip olduğunu söylemesi ise trajikomiktir. Biz Milletimizin ferasetine inanıyor ve güveniyoruz. İlk seçimlerde Muğla Büyükşehir’i de ak belediyecilikle buluşturacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve Sayın bakanlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyor, bütçemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, gazi meclisimizi ve Muğlalı hemşerilerimizi saygı ile selamlıyorum” ifadeleriyle sözlerini bitirdi.