AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete milletvekili aday adaylığını açıkladı

Kadem Mete, AK Parti Muğla İl Başkanlığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği toplantıda; il başkanlığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Mete, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partisinin çizgisinden hiç ayrılmayarak tarafına verilen her görevi hakkıyla yapma gayreti içinde olduğu belirterek, “Bu davanın bir üyesi olarak başladığım siyasi yaşamımda, uzun yıllar vesayetin kırılmadığı dönemlerde, ‘Marmaris İlçe Başkanı olacaksın’ dendi. Gururla bu kutlu görevi uzun yıllar ifa etmeye çalıştık. ‘Dinlen’ dendi üye olarak koşturduk. Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevi tevdi edildi, başımızın üstünde tutarak taşımaya gayret ettik. Ancak liderim, Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimin talimatları dışında hiç hareket etmedik. Biz bir teşkilatçı olarak hamdolsun hiç görev talep etmedik, verilen görevi de hiç reddetmedik” dedi.

“İNŞALLAH BU SÜREÇ HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAKTIR”

İl başkanlığı görevinden istifa ederek, 2023 Genel Seçimleri’nde milletvekili aday adayı olduğunu ilan eden Mete, “Bugün huzurunuzda Genel Başkan’ımız, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in muvafakatiyle 2016 yılından bu yana sürdüğüm kutlu davamın Muğla İl Başkanlığı’ndan 2023 Genel Seçimleri’nde milletvekili aday adayı olmak için görevimden ayrılıyorum. İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır. Şu dakikadan itibaren teşkilatımın bir neferi olarak Türkiye Yüzyılı için 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri yolunda emirlerindeyim” ifadelerini kullandı.