Ahmet Aras’tan yangın söndürme uçağı çağrısı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da dün yaşanan orman yangını sonrası, yangın söndürme uçaklarının mayıs ayı sonuna kadar temin edilmesi çağrısında bulundu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan Dereköy Kavakderesi mevkiinde dün yaşanan orman yangını sonrası Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medyadan bazı açıklamalarda bulundu.

Aras, devletin yangın söndürme uçaklarını bulundurması gerektiğine dikkat çekerek, uçakların mayıs ayı sonuna kadar temin edilmesi çağrısında bulundu.

“CANIMIZI ORTAYA KOYARAK MÜCADELE ETMEMİZ YETMİYOR, YETMEYECEK”

Alevlerin zarar verdiği yeşil alanlarının görmenin kendisini üzdüğünü ifade eden Aras, “Dün sabah, en önemli değerlerimizden biri olan Halikarnas Balıkçımızı Gönültepe’deki ebedi istirahatgahında çok değerli konuklarımızla birlikte anmaya hazırlanırken aldığımız orman yangını haberinin sonrasında, alevlerin hasar verdiği yeşil alanlarımızı görmek beni yine çok üzdü. Bulunduğumuz coğrafyanın iklim koşullarının yanı sıra, ülkemizde bitmek bilmeyen hainlerin ve rant aşıklarının tehdidi altında olan ormanlarımızın kalanını bu yaz kaybetmemek için, bizim yine canımızı ortaya koyarak mücadele etmemiz yetmiyor, yetmeyecek” dedi.

“MAYIS AYI BİTMEDEN YANGIN UÇAKLARININ TEMİNİ KONUSU BİTSİN”

Aras, yangın söndürme uçaklarının bölgede bulunması gerektiğine dikkat çekerek, “Devletimizin, bölgemizde yangın söndürme uçakları bulundurması şart. Alevler ormanlarımızı küle dönüştürdükten sonra havadan tonlarca su dökmenin ve sonrasında yapılan açıklamaların, yok olan ormanlarımıza hiçbir faydası olmadığını hepimiz gördük, yaşadık, biliyoruz. Devletimizin yetkililerinden tekrar rica ediyorum. Lütfen, mayıs ayı bitmeden yangın uçaklarının temini konusu bitsin. Hasta öldükten sonra yapılacak ameliyat, gideni geri getirmiyor çünkü” ifadelerini kullandı.