Afetzede kadın üreticilere 936 küçükbaş hayvan dağıtıldı

Muğla’da orman yangınlarından etkilenen 90 kadın üreticiye 900 koyun ve 36 koç dağıtımı yapıldı.

Muğla’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Kadın Dayanışmasıyla Koyun Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında; Menteşe, Yatağan, Kavaklıdere, Ula, Marmaris ve Datça ilçelerinden 90 kadın üreticiye törenle 900 koyun ve 36 koç dağıtıldı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım töreninde AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, kürsüdeyken telefonla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi aradı.

“MUĞLA’YA KARŞI AYRI BİR HASSASİYETİMİZ VAR”

Telefon görüşmesinde projeye katkı sunan herkese teşekkür eden Pakdemirli, “Muğla özelinde geçen yıl itibarıyla bazı travmalar yaşadık. O yüzden Muğla’ya karşı ayrı bir hassasiyetimiz var. Bu hassasiyetimiz devam edecek. İnşallah destek bizden, gayret çiftçimizden ve üreticimizden, bereket de Allah’tan” dedi.

“DÜNYA’DA BÖYLE BÜYÜK BİR FELAKETİ YAŞAYIP, BU KADAR HIZLI TEDBİR ALAN BAŞKA DEVLET YOK”

Törende konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ise, Muğla’nın yaz döneminde büyük bir yangın felaketi yaşadığını vurgulayarak, “Dünyanın hiçbir yerinde böylesine büyük bir felaketi yaşayıp da bu kadar hızlı tedbir alan, bu kadar hızlı yaralarını saran bir başka devletin olmadığını iddia ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti böylesine güçlü. İşte devletin gücünü burada görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında il genelinde 1000 kadın çiftçiye toplam 10 bin koyun ve 400 koç dağıtımı yapılacağı ifade edilirken, arıcılar için ise 16 milyon liralık bir kaynak aktarıldığı vurgulandı.